• Без рубрики
  • 0

Аналіз основного оновлення Google від грудня 2020 року

Подібно до того, як більшість з нас готували святковий холод, Google подарував нам ранній різдвяний «подарунок» — нове оновлення основного алгоритму, яке офіційно розпочалося 3 грудня 2020 року.
Основне оновлення від грудня 2020 року зараз виходить у прямому ефірі. Як це характерно для цих оновлень, для повного запуску зазвичай знадобиться близько одного-двох тижнів. — Google SearchLiaison (@searchliaison) 3 грудня 2020 р

Твіт SearchLiaison підтвердив, що до Різдва ми мали бути свідками повного охоплення третього основного оновлення на 2020 рік.
Ранні ознаки базового оновлення зі значним впливом
На початку основне оновлення від грудня 2020 року, схоже, могло мати ще більший вплив, ніж оновлення в травні.
Ранні дані датчика Semrush дають припущення, що це могло бути так, оскільки середня волатильність SERP 4 грудня мала оцінку 9,4 — подібно до базового оновлення в травні 2020 року. Основне оновлення за січень досягло порівняно нижчої позначки у 8 балів.

Дані датчика Semrush
Оскільки ми ще лише перші кілька днів після запуску, я пропоную зачекати, поки оновлення закінчиться, щоб зрозуміти його повний вплив.
Тим часом слідкуйте за дорожнім рухом та змінами видимості. Навіть якщо вас дуже сильно вдарили на початку базового оновлення, не рідко можна відновити (навіть частково), поки оновлення все ще відбувається.
Переможці та переможені в основних оновленнях за грудень 2020 року
На цей раз, здається, це постраждало від декількох секторів. 4 грудня, на другий день розгортання, SERP для більшості категорій сайтів досягли позначки 9,4 волатильності (і всі вони показали волатильність вище 9), навіть SERP, які на перший день оновлення, здавалося, відносно не впливали це як Книги та література та Нерухомість. Навіть категорії «зеленої зони» (галузі, які рідко відчувають помітну волатильність поза широким оновленням алгоритмів) цього разу сильно потрясли.
Того ж дня ми також помітили раптовий сплеск результатів покупок на SERP, які потім швидко повернулись до рівня попереднього оновлення.

Дані датчика Semrush
Найбільш постраждалі галузі
Загалом, найбільше постраждали сектори як для настільних ПК, так і для мобільних пристроїв — це охорона здоров’я, нерухомість та право та уряд. Під час пошуку на робочому столі категорії подорожей та фінансів також спостерігали високі показники волатильності в перші дні цього впровадження; на мобільних сайтах, секторах робочих місць та освіти та домашніх тварин та тварин.
Найбільш постраждалі сайти за розміром домену
Схоже, що більші домени поки що серйозно постраждали. Майже 50% найбільших переможців і переможених на сьогоднішній день — це домени з трафіком, що перевищує 1 мільйон відвідувачів щомісяця.
Кожен третій домен, який зазнає зниження видимості, — це сайти, які відвідують понад 10 мільйонів відвідувачів на місяць.

Найбільш постраждалі сайти за категоріями
Оскільки оновлення широкого алгоритму, це має значний вплив у багатьох галузях. Нижче ми згрупували домени, що перемагають і програють, за галузями.
Переможці SERP
Переможцем є сайти, що працюють в галузі бізнесу та промисловості, Інтернету та телекомунікацій та краси та фітнесу.

В середньому найбільші переможці SERP отримали 20 позицій, а на таких сайтах, як zoominfo.com (база даних про ділові контакти), їх середній рейтинг підскочив на 67 позицій 3 та 4 грудня. LinkedIn став ще одним великим переможцем, піднявшись на 47 позицій на в середньому за день.
Оскільки результати пандемії все ще домінують в економіці, ці суттєві корективи можуть відображати швидко мінливий ландшафт у бізнесі та наймі.
Ось 10 веб-сайтів, на яких відбувся найбільший стрибок позицій у перший день основного оновлення від грудня 2020 року:
10 найкращих доменів, що виграють SERP (3-4 грудня)

Домен
Отримані позиції
Середня позиція (після оновлення)
Категорія сайту

zoominfo.com
67
13
Бізнес та промисловість

whitepages.com
55
15
Інтернет та телекомунікації

linkedin.com
47
11
Бізнес та промисловість

ebay.com
44
12
Покупки

vimeo.com
37
14
Мистецтво та розваги

loginbrain.com
35
10
Довідково

yahoo.com
33
13
Новини

foursquare.com
32
13
Бізнес та промисловість

businesswire.com
30
13
Бізнес та промисловість

soundcloud.com
27
14
Мистецтво та розваги
SERP втрачає домени
Серед доменів, що зазнали найбільших органічних втрат видимості, найбільше зниження позицій мають сайти в Інтернет-спільнотах, Покупках та Новинах.

4 грудня середня втрата позицій для сайтів у найбільш постраждалих галузях становила колосальні 23 позиції. Але такі домени, як yellowpages.com та newsbreak.com, зафіксували ще більший спад, втративши 94 та 83 позиції відповідно за один день.
Ось 10 найкращих сайтів, які постраждали найбільше, коли почало розповсюджуватися основне оновлення в грудні:
Топ 10 SERP, які втрачають домени (3-4 грудня)

Домен
Втрачені позиції
Середня позиція (після оновлення)
Категорія сайту

yellowpages.com
-94
16
Інтернет та телекомунікації

newsbreak.com
-83
18
Новини

gettyimages.com
-55
15
Покупки

wish.com
-48
18
Покупки

echovita.com
-39
16
Довідково

урбандичність

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *